Reklama wielkoformatowa

0
68
Rate this post

Reklama wielkoformatowa

Reklama wielkoformatowa umożliwia nam reklamowanie produktów i usług wszędzie tam, gdzie pozostaje do dyspozycji odpowiednich rozmiarów przestrzeń. Budynki mieszkalne, użytkowe, obiekty publiczne, ogrodzenia, fasady itd. Reklama wielkoformatowa to rozmiar i rozmach – trudno jej nie zauważyć. Oczywiście proporcjonalnie do efektów, jakie daje reklama, trzeba ponieść koszt wynajmu przestrzeni na pożądany okres.
Odpowiednie miejsce dla zlokalizowania reklamy wielkoformatowej to, zgodnie z logiką, przede wszystkim licznie odwiedzane miejsca. Ale nie są to tylko te miejsca i rejony, które odwiedzają przechodnie, czyli piesi, niezmotoryzowani mieszkańcy miast, ale również te, które mijają kierowcy, jeżdżąc codziennie różnymi trasami do pracy, czy w dowolnym innym celu.
Reklama wielkoformatowa powinna być wyrazista. Zazwyczaj dominuje w niej obraz, obrazy. Są to na przykład zdjęcia, ujęcia prezentujące produkty, w mniej lub bardziej wymyślny sposób. Oczywiście wszelkie hasła muszą być napisane bardzo dużym drukiem, bo z wysokości z drogi i przy określonej prędkości jazdy, tylko takie będą odpowiednio czytelne.
Łatwa widoczność wielkiego formatu sprawia, że nie trzeba być bardzo młodym i mieć sokolego wzroku, by odczytać przekaz słowny. Spacerujący przechodnie, w różnym przedziale wiekowym, bez problemu go zapamiętają. Poza tym, nawet jeśli hasło, bądź marka czy produkt są nam obce i nic nam nie mówią, to sama w sobie reklama wielkoformatowa na tyle przyciąga uwagę, że zapamiętujemy ofertę.